V Martine sme realizovali podujatie pre pedagógov a pracovníkov s mládežou

21. novembra sme vďaka projektu podporenému od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, mali možnosť v Martine realizovať informačno vzdelávacie podujatie Zaži(tok) informácií pre pedagógov a ľudí venujúcich sa práci s mládežou. V spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine, sme v priestoroch Turčianskej knižnice v Martine hostili takmer 50 záujemcov o témy kritické myslenie, boj proti dezinformáciám a práca s informáciami.

Po veľmi úspešnom podujatí v Prešove, ktoré sme realizovali 15.11.2023 v budove PSK, sme podobné podujatie s novými spíkrami a novými účastníkmi zrealizovali aj v Žilinskom kraji.

Vďaka spíkrom a hosťom z rôznych oblastí sme poukázali na dôležitosť tém: kritické myslenie a práce s informáciami. No venovali sme sa témam ako sú: kyberšikanovanie či umelú inteligencia. Podujatia sa zúčastnili, vzdelávať sa a diskutovať prišli desiatky zástupcov SŠ, ZŠ a VŠ, taktiež centier voľného času, mimovládnych organizácií, občianskych združení či samosprávy. Počas podujatia boli prezentované dôležité informácie k témam, a súčasťou podujatia boli aj aktívne workshopy. Počas podujatia vystúpili zástupcovia viacerých inštitúcií a organizácií: o.z. Lietajúca ryba – Akadémia zážitkového vzdelávania (Peter Smatana), Mladí proti fašizmu (Matej Pančík) a Digitálna inteligencia (Samuel Hubočan).

Počas podujatia prišla náročnú tému odľahčiť, a trochu humoru nám na podujatie priniesla Stand-Up komička Diana Renner, ktorá v kontexte kritického myslenia a dezinformácií.

Ďakujeme všetkým účastníkom a podporovateľom za ich podporu a vytvorenie príjemnej atmosféry počas celého podujatia 🙂

A ako to naozaj prebiehalo na našom podujatí? Pár fotografií z podujatia vám možno priblíži atmosféru z našich aktivít:

DSCF9038

Obrázok 1 z 48


Výstupy z projektu a metodické materiály budú dostupné na stránke: Zaži(tok) informácií – metodické a vzdelávacie materiály

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.